Pooleových 21+12 pomáhá Warriors porazit Thunder

Estimated read time 3 min read

Zápasy základní části NBA pokračují. Brooklyn Nets hrají doma a zahájili výzvu od Los Angeles Clippers. Poté, co Irving opustil tým, Thomas pokračoval v dobrých výkonech. Ve dvou po sobě jdoucích zápasech zaznamenal 47 bodů a 40+. Konkurence mezi oběma stranami byla po celé utkání velmi tvrdá. Clippers se snažili na poslední chvíli. Ve venkovním utkání nakonec porazili Nets 124:116.

Na začátku hry otevřel skóre jako první Jaylen Williams a Thunder zahráli spurt 9-2, aby donutili Warriors pozastavit. Po oddechovém čase Thompson dovedl tým k zúžení bodového rozdílu. Thompson, kterému bylo horko, vzal na svá bedra odpovědnost za jádro trestného činu. Ve 2 minutách a 53 sekundách Thompson trefil trojku a snížil bodový rozdíl na 2 body. Získal také svůj 18. bod za jedinou čtvrtinu. Ale Warriors stále zaostávali za Thunder 31-37 na konci první čtvrtiny.

Ve druhé čtvrtině se Warriors vrhli do protiútoku. Ačkoli náhradník Thunderu situaci podpořil, s návratem hlavní síly Warriors začal Thompson vyvíjet sílu. V 5 minutách a 36 sekundách Thompson trefil trojku, aby pomohl Warriors dokončit předjetí. Ve 3 minutách a 28 sekundách udělal Thompson další tříbodový Stop Thunder. S Thompsonovou klíčovou ústupovou trojkou na konci čtvrtiny vedli Warriors 60-53 a zakončili první poločas tímto skóre.

Poté, co změnili strany, aby znovu bojovali, Poole a Clay byli stále žhaví a okamžitě zvýšili bodový rozdíl na dvouciferné číslo. Tím, že hlavní síla Warriors potlačila Thunder, hra postupně ztrácela napětí. Di Vincenzo trefil trojku v čase 3 minuty a 25 sekund. Warriors se ujali vedení 90-69 a zastavili Thunder. Na konci čtvrtiny vedl Alexander tým do protiútoku, ale Di Vincenzova trojka na bzučák uhasila dynamiku protiútoku Thunder a Warriors vstoupili do čtvrté čtvrtiny s vedením 104-79.

Ve 4. čtvrtině Warriors nasadili do boje náhradníka, ale přesto se ve čtvrtině přepnuli zpět k hlavní síle, zatímco Thompson a Poole byli stále žhaví a vstřelili 3 po sobě jdoucí tři body, aby ukončili napětí hry. V 5 minutách a 29 sekundách udělal Thompson další trojkou a získal 42. bod v individuální hře a udržel si 24bodový náskok. Nakonec Warriors porazili Thunder 141:114.