Dallas Mavericks trpí sérii proher ve druhém zápase

Estimated read time 3 min read

Pokračovala základní část nového ročníku NBA a Dallas Mavericks (31 výher a 28 proher) spolkli sérii porážek. Přestože Irving zaznamenal 36 bodů a Doncic zaznamenal 33 bodů, 12 doskoků a 6 asistencí, Edwards zaznamenal 32 bodů a 5 doskoků. Dovedl tým do dvouciferné převahy a ustál i protiútok soupeře. Irving udělal chybu a zkazil vyrovnávací šanci, Minnesota Timberwolves (31-29) porazili na silnici Mavericks 124-121. Mavericks utrpěli sérii dvou porážek.

Edwards skóroval v první čtvrtině a Timberwolves vedli 11-5 v 7 minutách a 49 sekundách. Doncic a Green se hnali za 6 body v řadě a Lone Ranger se proháněl k remíze 13 úrovní. Ve druhé polovině čtvrtiny Timberwolves postupně navyšovali bodový rozdíl a vlna útoků 9:0 jim za stavu 1:34 zajistila náskok 33:21 o 12 bodů. Green získal 2 body za Osamělého Strážce. Na konci první čtvrtiny zaostával Lone Ranger o 10 bodů 23-33.

Ve druhé čtvrtině Hiramori zaznamenal dva trojky v řadě a vedl vlnu 8-0 a dotáhl až na 31-35. Timberwolves zaznamenali ve střední hře 8 bodů v řadě a rozdíl mezi oběma stranami se opět prohloubil na cca 10 bodů. Edwards nastřílel 6 bodů v řadě prostřednictvím 2+1 a tříbodů a Timberwolves získali výhodu na 60-46 vlnou 9-0. Na konci poločasu udělal Wood tři body na bzučák a Mavericks zaostávali o 11 bodů 54-65.

Ve třetí čtvrtině dosáhli bodového vyvrcholení Timberwolves, když skórovali 7 bodů v řadě a prodloužili bodový rozdíl na 18 bodů. Irving 2+1 pomohl Lone Ranger zastavit pokles a poté Timberwolves šli znovu 7:0 s mankem 9 minut a 03 sekund na 22 bodů. Prince a Conley postupovali třemi body a Timberwolves stále zvětšovali mezeru. Edwards udělal dva body za 5 minut a 56 sekund a Timberwolves vedli 89-63 na 26 bodů. Lone Ranger se hnal za 8 body v řadě a stáhl bodový rozdíl. Po třech čtvrtinách vedou Timberwolves 100:82 o 18 bodů.

V poslední čtvrtině začal Irving tvrdě pracovat, sám nastřílel 7 bodů, aby pomohl Lone Ranger dotáhnout až na 97:107, a Timberwolves zastavili na 8 minutách a 52 sekundách. Ve druhém poločase Osamělý jezdec nadále snižoval bodový rozdíl. Doncic zahrál tři body za 3 minuty a 3 sekundy a rozdíl 113:118 byl pouhých 5 bodů. V posledních 29 sekundách Irving probodl Yanga trojkou a Lone Ranger byl jen 2 body od stavu 121-123. Conley v kritickém okamžiku provedl dva trestné hody. Lone Ranger nevyužil poslední ofenzivní příležitost. Timberwolves těsně porazili Lone Ranger 124:121.